Drukuj stronę

Delegacja łotewsko – litewska odwiedziła zachodniopomorską policję

W dniach 8 – 9 maja br. 26 osobowa grupa samorządowców z Litwy i Łotwy w ramach realizacji projektu „ Bezpieczne pogranicza” współfinansowanego z programu współpracy INTERREG VA Południowy Bałtyk odwiedziła województwo zachodniopomorskie. Goście mieli możliwość zwiedzania zabytkowego budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, w tym Laboratorium Kryminalistycznego oraz zapoznania się ze strukturą, zadaniami jednostki i wspólnymi projektami polsko – niemieckimi realizowanymi przez KWP.


Delegacja składała się z samorządowców łotewsko – litewskich, którzy w swoich macierzystych organizacjach odpowiadają za kwestie bezpieczeństwa publicznego. Głównym celem projektu „Bezpieczne pogranicza”, w ramach którego zorganizowano wizytę studyjną jest poprawa bezpieczeństwa na terenach pogranicznych, szczególnie w zakresie pożarnictwa i zapobiegania przestępczości.

Spotkanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie rozpoczęło się o godz. 10:00. Po przedstawieniu struktury, działań i zadań realizowanych przez zachodniopomorski garnizon oraz efektów współpracy transgranicznej był czas na oprowadzenie gości po zabytkowym gmachu komendy.

Następnym celem wizyty było odwiedzenie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Tam grupa obcokrajowców miała możliwość uczestniczyć w pokazie sprzętu zakupionego w ramach projektów polsko – niemieckich.

Samorządowcy z Litwy i Łotwy mieli też możliwość spotkania się z przedstawicielem gminy Gryfino i Powiatu Gryfińskiego. a także odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

Kolejny dzień wizyty w naszym regionie delegacja spędziła na odwiedzeniu Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach.

Pomimo napiętego harmonogramu spotkań, zaplanowano dla gości  czas na zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem i zrobienie pamiątkowych zdjęć.

9 maja 2019