Drukuj stronę

Zwiedzanie zabytkowego obiektu KWP w Szczecinie – DOFE 2019

W związku obchodami 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej i VI akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowane są wydarzenia takie jak koncerty, pikniki, kina letnie itp. Do akcji przyłączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Dzisiaj miało miejsce zwiedzanie zabytkowego budynku naszej siedziby.


Ten weekend od 10 do 12 maja jest zwieńczeniem DOFE. Już po raz szósty beneficjenci otwierają swoje drzwi dla tysięcy odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swoich doświadczeniach z Funduszami Europejskimi.

W ramach tegorocznej akcji odbyło się zwiedzanie zabytkowego obiektu przy ul. Malopolskiej 47. Zwiedzanie Komendy urozmaicił wykład znanego szczecińskiego policjanta dr Marka Łuczaka o historii policji szczecińskiej oraz zabytkowych budynkach szczecińskiego garnizonu.

Prezydium Policji Szczecińskiej powstało w latach 1902- 1905. W XXI wykonano renowację zabytkowych wnętrz komendy przywracając oryginalny wygląd holu głównemu oraz sali konferencyjnej.

W budynku komendy znajduje się zabytkowy areszt, który został udostępniony do zwiedzania. Uczestnicy obejrzeli cele dawnego prezydium oraz zachodni dziedziniec spacerowy.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Zwiedzanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W budynku gościła grupa około 100 osób.

 

11 maja 2019